مدیر سامانه یكپارچه خودرو خبر داد:

خبر خوش برای دارندگان خودروهای فرسوده

 

اكو ایران : دارندگان خودروهای فرسوده در دور دوم فروش محصولات شركت های خودروساز از مسیر سامانه یكپارچه خودرو این امكان را پیدا كردند تا برای خودرو نام نویسی كنند. سال گذشته خودروسازان براساس لایحه بودجه مكلف بودند تا 10 درصد از عرضه های خود را به از رده خارج كردن خودروهای اسقاطی اختصاص دهند اما این روند با پایان سال 1401 متوقف شد.

 

به گزارش اكو ایران، مدیر سامانه یكپارچه گفت: نتایج دور دوم فروش خودرو از مسیر سامانه یكپارچه طی هفته جاری به دارندگان خودروهای فرسوده اعلام خواهد شد.

آن طور كه مهدی تقدسی می گوید روند پایش اطلاعات متقاضیان خرید خودرو در طرح خودروهای فرسوده ادامه دارد و به‌محض نهایی‌شدن اطلاعات نتایج در هفته جاری در سامانه یكپارچه بارگذاری خواهد شد.

24 خرداد سال جاری نتایج دور دوم فروش خودرو با مكانیزم بدون قرعه كشی برای متقاضیان عادی مشخص شد. اما مادران دارای دو فرزند و همچنین دارندگان خودروهای فرسوده خبری از نتایج این دور از فروش خودرو مطلع نشدند. به نظر می رسد علاوه بر دارندگان خودروهای فرسوده، مادران دارای دو فرزند و بیشتر هم این هفته در جریان نتایج قرار گیرند. مشخص نیست محصولات عرضه شده به مادران و دارندگان خودروهای فرسوده امسال تحویل داده می شود یا آنكه این دو گروه از متقاضیان نیز باید تا سال 1403 منتظر دریافت خودرو بمانند.

دور دوم فروش خودرو از روز 20 اردیبهشت امسال آغاز شد و این ماراتن خودرویی در روز 24 خرداد 1402 با اعلام نتایج به متقاضیان عادی پایان یافت. خودروسازی سایپا به همراه  كرمان موتور، مدیران خودرو و فردا موتور در این طرح فروش حاضر بودند. چهار خودروساز یاد شده 27 محصول خود را پشت ویترین سامانه یكپارچه فروش قرار داده تا مشتریان بتوانند از میان آنها خودروی مورد نظر خود را انتخاب كنند.  

خودروسازی سایپا با عرضه 15 محصول در صدر جدول عرضه قرار دارد. مدیران خودرو در جایگاه دوم قرار دارد. كرمان موتور و فردا موتور به طور مشرك روی سكوی سوم قرار دارند.