تولید ­گروه صنعتی ایران‌خودرو از مرز نیم میلیون دستگاه خودرو سواری و تجاری سنگین و نیمه سنگین عبور كرد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از ایران خودرو؛ از ابتدای سال تا 21 دی‌ماه با افزایش 45 درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته، گروه صنعتی ایران خودرو از مرز تولید 500 هزار دستگاه انواع خودرو سواری و تجاری عبور كردند و به این ترتیب به هدف تعیین شده برای تولید امسال و تحقق فرمان رییس جمهوری مبنی بر افزایش 50 درصدی تیراژ تولید خودرو نزدیك‌تر شدند.

 

براساس این گزارش، طبق برنامه ریزی صورت گرفته در سه ماهه پایانی سال تیراژ تولید به بیش از 200 هزار دستگاه هدف‌گذاری شده است و تولید عبور مستقیم به عنوان یكی از دستاورد‌های مهم ایران خودرو در تحقق اهداف تولید ارزیابی می‌شود.

 

روند تولید در ایران خودرو شتاب گرفته و در تولید هفتگی نیز ركورد‌های جدیدی به ثبت رسیده است، به گونه‌ای كه در هفته 42 سال جاری، بیش از 14 هزار و 400 دستگاه خودرو تولید شده كه از هفته 40 سال 1399 تاكنون بی‌سابقه بوده است.

 

در حال حاضر علاوه بر تولید، صدور فاكتور و اسناد خودرو از ابتدای امسال تا 21 دی ماه افزایش 43 درصدی را تجربه كرده و در شاخص عرضه خودرو به مشتریان نیز در همین بازه زمانی رشد 41 درصدی به ثبت رسیده است.

 

گروه صنعتی ایران خودرو از خردادماه امسال با تولید خودروی سواری به صورت عبور مستقیم و از شهریورماه سال جاری با تولید محصولات تجاری و سنگین به شكل عبور مستقیم، موفق به افزایش كیفیت محصولات تولیدی، ارتقای رضایتمندی مشتریان، صرفه جویی بیش از دوهزار و صد میلیارد تومانی و نیز سرمایه گذاری در بخش تحقیق و توسعه شده است.

 

حذف خودرو ناقص از فرآیند تولید، یكی از فرامین هشت گانه رییس جمهوری در بازدید سرزده از ایران خودرو بود كه این مهم با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته محقق شده و دستاورد‌های آن نیز قابل مشاهده و اندازه‌گیری است.