خودروسازی سایپا از جدیدترین طرح فروش خود رونمایی كرد. این طرح فروش در سایت فروش نارنجی های جاده مخصوص در دسترس متقاضیان قرار دارد. سایپایی ها وانت 151 (وانت پراید) را از تاریخ (23 اردیبهشت 1402) عرضه می كنند.

 

متقاضیان می توانند با مراجعه به سایت فروش سایپا برای وانت پراید ثبت نام كنند. این طرح فروش در قالب پیش فروش برگزار می شود. خودروساز ساكن كیلومتر 15 جاده مخصوص دو بازه زمانی را برای تحویل این طرح  فروش در نظر گرفته است. دلیل این مساله را باید در عرضه محصول در نظر گرفته شده با آپشن های مختلف جست و جو كرد.

مدیران فروش سایپا وانت پراید در دو مدل كانوپی دار (محافظ جای بار) و ساده در دسترس متقاضیان قرار داده اند. چنانچه متقاضیان قصد داشته باشند تا این خودروی تجاری سبك را به كانوپی تحویل بگیرند باید مبلغ 125 میلیون تومان را به عنوان پیش پرداخت به حساب خودروسازی سایپا واریز كنند.

 

سایپایی ها اعلام كردند آن بخش از متقاضیان نیز كه علاقه به تحویل وانت پراید ساده هستند می توانند این خودرو را با پیش پرداخت 110 میلیون تومانی در اختیار بگیرند. مدیران فروش این خودروساز با هماهنگی مدیران تولید اعلام كرده اند وانت پراید دارای محفظه محافظ قسمت بار را در بازه زمانی شهریور الی آبان 1402 را ثبت نام كنندگان تحویل می دهند.

اما آن بخش از متشریان سایپا كه قصد دارند وانت سایپا 151 را به صورت ساده تحویل بگیرند برای در اختیار گرفتن این خودرو باید در بازه زمانی آبان تا بهمن سال جاری منتظر مانند. براساس اعلام سایپا تنها كسانی می توانند در این طرح فروش شركت كنند كه علاوه بر داشتن 18 سال تمام و گواهینامه رانندگی، طرف 48 ماه گذشته از خودروسازان خریدی انجام نداده باشند و پلاك فعال نیز نداشته باشند.

 

مدیران سایپا اعلام كرده اند محدودیت كد ملی برای ثبت نام اعمال خواهد شد (هر كد ملی صرفاً مجاز به ثبت نام یك دستگاه خودرو می باشد). متقاضیان خرید این محصول سبك تجاری توجه داشته باشند كه امكان صلح (خرید انصرافی) و انتقال خودرو بصورت وكالتی وجود ندارد .

بر اساس جدیترین لیست قیمتی محصولات سایپا این خودروساز وانت پراید ساده را با قیمتی حدود 218 میلیون تومان به متقاضیان عرضه می كند. چنانچه متقاضیان علاقه داشته باشند این خودرو را با لاینر (كف پوش فایبرگلاس قسمت بار) از نارنجی های جاده مخصوص خریداری كنند باید حول و حوش 221 میلیون و 400 هزار تومان پرداخت كنند. الباقی قیمت خودروهای عرضه شده با توجه به قیمت روز در زمان تحویل محاسبه و از متقاضیان دریافت خواهد شد.

ثبت نام كنندگان برای وانت پراید از مسیر طرح پیش فروش یاد شده توجه كنند از آنجایی كه مدیران سایپا بازه تحویل را شهریور تا بهمن سال جاری، براساس نوع تقاضای مشتری در نظر گرفته اند، این احتمال وجود دارد كه قیمت های یاد شده در زمان تحویل یك بروز رسانی را تجربه كنند. سخنگوی شورای رقابت احتمال بازنگری در قیمت های كارخانه ای محصولات شركت های خودروساز را در بازه سه ماه تا 6 ماهه بعد از اخرین بروز رسانی مطرح كرده بود.